Znajdź na Facebooku
Naprawa fotoaparatów
60 drzew na 60-lecie
BikeOrient


17 stycznia 2022

„Uroki Naszej Okolicy 2022” VI edycja Konkursu Fotograficznego

Zaproszenie do Konkursu Ogłaszamy Konkurs na najpiękniejsze fotografie własnej okolicy, miast i wiosek w których mieszkasz lub uczysz się. Nie oczekujemy zdjęć z dalekich wycieczek, miejscowości odległych o dziesiątki czy setki kilometrów od miejsca zamieszkania. Piękne zdjęcia można zrobić także tuż obok własnego domu.

Format pracy?
Oczekujemy wykonania mini-albumu formatu A4, w którym na jednej stronie zamieszczony zostanie krótki opis regionu, a na pozostałych wklejonych będzie nie więcej niż dziesięć zdjęć formatu od 15x10 cm do 30x20 cm. Zdjęcia mają dotyczyć oczywiście opisywanego we wstępie miejsca i być podpisane – ręcznie lub maszynowo. Zachęcamy do tego, by wyróżnić swoją pracę oryginalnymi zdobieniami.
Całość trzeba koniecznie podpisać wg wzorca zawartego w Regulaminie Konkursu. Do tego celu należy przeznaczyć ostatnią stronę albumu.

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu format pdf format doc

Karta zgłoszenia format pdf format doc

Oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego format pdf format doc

Oświadczenie nauczyciela - opiekuna format pdf format doc

Zgoda na przetwarzanie danyhc osobowych format pdf format doc

Ale co konkretnie?
W albumie zamieśćcie zdjęcia Waszej okolicy, ale wśród tych ukazujących jej piękno mogą być także przelatujące ptaki, czy gile i sikorki w karmniku. Można, a nawet trzeba wykorzystać zimę (oby tylko przyszła!) i pokazać oszronione drzewa, płatki śniegu, pokryty lodem staw w parku.
A wiosna? Ile pięknych zdjęć można zrobić pierwszym wiosennym kwiatom, przylatującym bocianom, czy nabrzmiewającym pąkom drzew! Wystarczy tylko wyjść z domu!

Dla kogo?
Konkurs jest przeznaczony wyłącznie dla uczniów starszych klas szkół podstawowych (siódmej i ósmej), oraz szkół przysposabiających do pracy. Uwaga: Każdy uczestnik musi posiadać orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej.
Oczekujemy zarówno na prace indywidualne, jak i zbiorowe – cała klasa, grupa kolegów/koleżanek, jakieś kółko zainteresowań, rodzeństwo.

Kiedy?
Od teraz. Od chwili przeczytania tej informacji tu, bądź na innych stronach: organizatorów, biorących udział szkół, sponsorów, patronów itd. itp. Organizator przewiduje finał w połowie maja, więc czasu jest jeszcze sporo, a o zakończeniu przyjmowania prac będziecie jeszcze powiadomieni, czy to w „Poznaj swój kraj”, czy na wspomnianych wyżej stronach.
Terminy?

Na prace Organizator czeka do 20. kwietnia 2022, a ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 12. maja 2022 w Wieliczce. Kto wygra? Najlepszy. I każdy. Najlepszy – bo najlepsze prace nagrodzimy oddzielnie, i każdy, bo radość z robienia zdjęć, z podglądania przyrody i wzbogacania swoich doświadczeń fotograficznych każdemu przyniesie olbrzymią satysfakcję i zadowolenie z wykonanej pracy. Nagrody? Trudno w tej chwili deklarować się z terminem wręczenia nagród, bo sytuacja epidemiologiczna nie napawa optymizmem i nie można wykluczyć obostrzeń w przejazdach i gromadzeniu się, ale jeśli to tylko będzie możliwe, każdego laureata zaprosimy do Wieliczki, ugościmy, wręczymy upominki i zaprosimy na występy, a także na pełną wrażeń wycieczkę.
Kliknij miniaturki

„Uroki Naszej Okolicy 2022” VI edycja Konkursu Fotograficznego „Uroki Naszej Okolicy 2022” VI edycja Konkursu Fotograficznego „Uroki Naszej Okolicy 2022” VI edycja Konkursu Fotograficznego „Uroki Naszej Okolicy 2022” VI edycja Konkursu Fotograficznego
„Uroki Naszej Okolicy 2022” VI edycja Konkursu Fotograficznego „Uroki Naszej Okolicy 2022” VI edycja Konkursu Fotograficznego