Znajdź na Facebooku
Naprawa fotoaparatów
60 drzew na 60-lecie
BikeOrient
Licznik odwiedzin:
Online:


13 czerwca 2021

Dzień Dziecka w skansenie
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

W minioną niedzielę Muzeum Wsi Mazowieckiej świętowało Dzień Dziecka w skansenie. Była to pierwsza impreza plenerowa zorganizowana po długim "lockdownie" i w okrojonej wersji ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia sanitarne. Ale wysoka frekwencja (bo przyszło blisko trzy tysiące osób) pokazała, że sierpeckie muzeum to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, miejsce, które warto odwiedzić i do którego warto wracać.

Ekspozycje w izbach chłopskich wzbogacone zostały akcesoriami dziecięcymi sprzed ponad 70 lat. Na podwórku zagrody z Ostrowa, wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach czy toczeniu obręczy.
W kuźni pracował kowal, tkaczka na krosnach tworzyła chodnik szmaciak, plecionkarz wyczarowywał z wikliny koszyki, a szewc opowiadał jak dawniej naprawiano buty.

Przez cały dzień dopisywała piękna, słoneczna pogoda, a najmłodsi odkrywcy historii dzielnie przemierzali muzealną wieś. Jeszcze raz wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia!
Więcej informacji o tym i innych wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu znaleźć można na stronie mwmskansen.pl i na muzealnym profilu na facebooku .

Joanna Szewczykowska
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu


Kliknij miniaturkę i otwórz katalog ze zdjęciami

Dzień Dziecka w Skansenie - Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Dzień Dziecka w Skansenie - Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Dzień Dziecka w Skansenie - Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Dzień Dziecka w Skansenie - Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu